+48 58 620 63 34
NDT
Urządzenia i akcesoria do badań nieniszczących

Kabiny radiograficzne i tomografy

SKRÓCONY OPIS URZĄDZENIA

Radiografia bezpośrednia DR

System radiografii komputerowej bezpośredniej (DR) należy do zaawansowanych technik NDT. Radiografia 2D działa w oparciu o rejestrator promieniowania w postaci cyfrowego detektora. To sprawdzona technologia. Obraz pojawia się na ekranie komputera bezpośrednio po ekspozycji na promieniowanie rentgenowskie. Następnie całość „obrabiana” jest za pomocą dedykowanego oprogramowania. Badania nieniszczące (NDT) są ważną częścią przemysłowego zarządzania jakością. Wiele standardów radiografii cyfrowej (DR), takich jak EN-17636 lub NADCAP, wymaga wysokiej dokładności i niezawodnej archiwizacji wyników testów.

Tomografia komputerowa CT

Tomografia komputerowa CT to metoda diagnostyczna pozwalająca na uzyskanie obrazów tomograficznych (przekrojów) badanego obiektu. W praktyce badanie komputerowe CT wykorzystuje złożenie projekcji obiektu wykonanych z różnych kierunków do utworzenia obrazów przekrojowych (2D) i przestrzennych (3D). Tomograf komputerowy dostępny jest w dwóch wersjach. Wśród systemów CT wyróżniamy te wolnostojące oraz kabiny radiograficzne. Każdy oferowany przez nas system CT to sprzęt najwyższej jakości, który spełnia wszelkie możliwe kryteria użytkowania. Postaw na badanie CT z tomografią komputerową od DPIdea!

Tomografia komputerowa CT w przemyśle

Badanie komputerowe CT ma ogromne znaczenie dla branży przemysłowej. Stosuje się je m.in. w lotnictwie oraz elektronice. Tomografia komputerowa CT pozwala na przyjrzenie się skomplikowanym konstrukcjom, ale także drobnym ich fragmentom. Dzięki systemom CT możliwa jest analiza porowatości. Za ich pomocą da się także sprawdzić poprawność złożeń. CT, czyli tomografia komputerowa to niezwykle wszechstronna metoda. Zastosowanie ma chociażby w kontroli jakości w produkcji czy badaniach strukturalnych w motoryzacji. CT to badanie komputerowe związane również z archeologią. Używając tomografii, uda się skutecznie poddać analizie wnętrza zabytków.

 

Badanie komputerowe CT i nie tylko

W naszym asortymencie można znaleźć szeroką gamę rozwiązań kontroli rentgenowskiej. W sektorze cywilnym dwa główne obszary to badania nieniszczące (NDT) i elektronika. W dziedzinie NDT VisiConsult jest znany z niezawodnych rozwiązań branżowych oraz zaawansowanych systemów do kontroli wizualnej, automatycznego rozpoznawania defektów (ADR) i tomografii komputerowej (CT). Badanie komputerowe tego typu wykorzystuje najnowszą technologię, dzięki czemu posiada szerokie zastosowanie w branży przemysłowej. Jako dostawca niestandardowych rozwiązań sprawiamy, że nasi Klienci nie muszą dostosowywać się do systemu, to system radiograficzny dostosuje się do procesu. VisiConsult jest napędzany rozwojem i innowacjami. Wszystko w celu zapewnienia najnowocześniejszej technologii za rozsądną cenę. Każdy system radiograficzny jest produkowany, a także projektowany w Niemczech.

 

Profesjonalny system radiograficzny

Badania nieniszczące (NDT) są ważną częścią przemysłowego zarządzania jakością. Wiele standardów radiografii cyfrowej (DR), takich jak EN-17636 lub NADCAP, wymaga wysokiej dokładności i niezawodnej archiwizacji wyników testów. VisiConsult ma wieloletnie doświadczenie w wielu różnych aplikacjach. Ponieważ wymagania różnią się w zależności od branży, a nawet firmy, wszystkie systemy można łatwo dostosować. Ten konfigurator umożliwia wygodne przeglądanie sprawdzonych standardowych rozwiązań i niektórych naszych specjalnych systemów. Po prostu wybierz swoje aplikacje i wymagania. Jeśli nie ma dopasowania, nasi utalentowani inżynierowie czekają na Twoje sugestie, udzielą szczegółowych konsultacji.