+48 58 620 63 34
NDT
Urządzenia i akcesoria do badań nieniszczących

Kabiny radiograficzne i tomografy

SKRÓCONY OPIS URZĄDZENIA

Radiografia bezpośrednia DR / Tomografia komputerowa CT

System radiografii komputerowej bezpośredniej (DR) – radiografia 2D działa w oparciu o rejestrator promieniowania w postaci cyfrowego detektora. Obraz rentgenowski pojawia się na ekranie komputera bezpośrednio po ekspozycji na promieniowanie rentgenowskie. Następnie całość „obrabiana” jest za pomocą dedykowanego oprogramowania.

Tomografia komputerowa, zwana również CT (od angielskich słów „computed tomography”) jest to metoda diagnostyczna pozwalająca na uzyskanie obrazów tomograficznych (przekrojów) badanego obiektu. W praktyce CT to badanie komputerowe, które wykorzystuje złożenie projekcji obiektu wykonanych z różnych kierunków do utworzenia obrazów przekrojowych (2D) i przestrzennych (3D). Urządzenie nazywamy tomografem, a uzyskany obraz tomogramem. Tomograf komputerowy dostępny jest w dwóch wersjach. Wyróżniamy systemy wolnostojące oraz kabiny radiograficzne. Poniżej prezentujemy materiały opisujące, jak działają oferowane przez nas tomografy i kabiny radiograficzne.

 

Oferuje szeroką gamę rozwiązań kontroli rentgenowskiej. W sektorze cywilnym dwa główne sektory to badania nieniszczące (NDT) i elektronika. W dziedzinie NDT VisiConsult jest znany z niezawodnych rozwiązań branżowych i zaawansowanych systemów automatycznej kontroli do kontroli wizualnej, automatycznego rozpoznawania defektów (ADR) i tomografii komputerowej (CT). Badanie komputerowe tego typu wykorzystuje najnowszą technologię, Dzięki temu posiada szerokie zastosowanie w branży przemysłowej. Jako dostawca niestandardowych rozwiązań nasi klienci nie muszą dostosowywać się do systemu — system radiograficzny dostosuje się do procesu.

 

Wreszcie firma VisiConsult opracowała niedawno innowacyjne urządzenie zliczające do elementów SMD w przemyśle elektronicznym, które zrewolucjonizowało przepływ pracy z materiałami. Ogólnie VisiConsult jest napędzany rozwojem i innowacjami w celu zapewnienia najnowocześniejszej technologii za rozsądną cenę. Każdy system radiograficzny jest produkowany i projektowany w Niemczech.

Badania nieniszczące (NDT) są ważną częścią przemysłowego zarządzania jakością. Wiele standardów radiografii cyfrowej (DR), takich jak EN-17636 lub NADCAP, wymaga wysokiej dokładności i niezawodnej archiwizacji wyników testów. VisiConsult ma wieloletnie doświadczenie w wielu różnych aplikacjach i branżach. Ponieważ wymagania różnią się w zależności od branży, a nawet firmy, wszystkie systemy można łatwo dostosować i dostosować.

Ten konfigurator umożliwia wygodne przeglądanie sprawdzonych standardowych rozwiązań i niektórych naszych specjalnych systemów. Po prostu wybierz swoje aplikacje i wymagania. Jeśli nie ma dopasowania, nasi utalentowani inżynierowie czekają na Twoje wymagania i udzielą szczegółowych konsultacji.