+48 58 620 63 34
NDT
Urządzenia i akcesoria do badań nieniszczących

Badania radiograficzne

SKRÓCONY OPIS URZĄDZENIA

Badania radiograficzne – profesjonalna kontrola jakości

W dzisiejszym dynamicznym świecie innowacji i technologii badania radiograficzne stanowią kluczową gałąź kontroli jakości. To metoda, która pozwala przenikać głęboko w struktury materiałów, odkrywając nawet najmniejsze nieprawidłowości. Defektoskopia rentgenowska stanowi ogromne wsparcie, szczególnie przy produkcji czy spawaniu. Ten typ badań wykorzystuje promieniowanie, by skontrolować niemalże każdy rodzaj materiałów. Dzięki specjalnym urządzeniom, jakimi są defektoskopy rentgenowskie, w prosty i precyzyjny sposób otrzymuje się informacje o wszelkich usterkach czy pęknięciach. Technikę tę najczęściej wykorzystuje się w przemyśle, m.in. przy kontroli rurociągów czy urządzeń. Aby prawidłowo wykonać badania radiologiczne spoin, należy zaopatrzyć się w niezbędne narzędzia. Umożliwią one dokładną ocenę jakości połączeń spawanych, eliminując ryzyko potencjalnych wad i zwiększając niezawodność struktur metalowych. Dzięki precyzji i dokładności badań rentgenowskich spoin przemysł może zachować wysoki standard produkcji, a tym samym zapewnić bezpieczeństwo jego użytkownikom.

Radiografiacyfrowa – CR

SKRÓCONY OPIS URZĄDZENIA

 

Skaner radiograficzny

 

 

Radiografia cyfrowa i system rentgenowski

Radiografia cyfrowa to alternatywna metoda dla tradycyjnych defektofilmów rentgenowskich. CR system przetwarza i wytwarza obraz cyfrowy z obrazów utajonych. Nasze nowoczesne przemysłowe aparaty rentgenowskie umożliwiają uzyskanie precyzyjnego zapisu w formie cyfrowej wysokiej jakości. W zakresie radiografii cyfrowej współpracujemy z uznanym niemieckim producentem skanerów CR – DÜRR NDT oraz włoską firmą Gilardoni X-raggi. Radiografia cyfrowa zapewnia precyzję badań na najwyższym poziomie. Właśnie dlatego dla placówek i szpitali, które potrzebują mobilności w procesie diagnozy, niezbędny może okazać się przenośny skaner CR. Jeśli zależy Ci na sprzęcie tylko najwyższej klasy od światowych producentów, postaw na skaner do radiografii cyfrowej z oferty DPIdea. Każdy nasz przenośny skaner CR to produkt na lata. Zapraszamy do kontaktu wszystkich zainteresowanych systemem rentgenowskim.

Czy radiografia cyfrowa jest bezpieczna?

Dzięki wykorzystaniu najnowocześniejszych technologii możliwe jest obecnie wykonywanie badań nieniszczących. Oznacza to, że dzięki możliwości zastosowania zdecydowanie mniejszych dawek promieniowania niż w przypadku radiografii konwencjonalnej, radiografia cyfrowa jest zupełnie bezpieczna. W naszej ofercie znajdą Państwo szeroki zakres asortymentu przeznaczony zarówno do radiografii pośredniej, jak i bezpośredniej – dzięki zastosowaniu promieniowania rentgenowskiego obydwie metody pozwalają uzyskać szczegółowy obraz badanego przedmiotu. System pośredniej radiografii cyfrowej stanowi więc nieocenione narzędzie wspierające precyzyjną diagnozę i leczenie. To w efekcie przekłada się na poprawę opieki zdrowotnej oraz podniesienie standardów diagnostyki obrazowej.

 

 

Przenośny skaner CR o wysokiej rozdzielczości do wszystkich zastosowań w radiografii NDT - kontrola spoin, zdjęcia profili i lotnictwo

 

Zdjęcia idealnej jakości 30 µm SRb Zgodny z DICONDE
Laserowa regulacja ostrości z wieloma ustawieniami zapewniająca optymalne wartości SNR i doskonałą jakość obrazu - filmową lub lepszą Pierwszy na świecie skaner certyfikowany przez BAM dla maksymalnej SRb 30 µm W pełni zgodny z odpowiednimi normami EN, ASTM i DICONDE

 

 • 5-letnia gwarancja (warunki gwarancji).
 • Doświadczenie:
  technologia sprawdzona w ponad 100 000 jednostek.
 • Wyprodukowany w Niemczech:
  rozwój i produkcja w Niemczech.
 • Intuicyjna obsługa:
  łatwe przejście od filmów.
 • Lekki i wytrzymały:
  ważący zaledwie 17,5 kg (38,5 funta). Jest to najlżejszy skaner pełnoformatowy na świecie.
 • Funkcja samodzielna:
  wbudowany Mini-PC pozwala na w pełni autonomiczną pracę.
 • WiFi:
  wbudowany adapter WiFi umożliwia połączenie urządzenia przez sieć WLAN
 • Zaawansowane oprogramowanie D-Tect software.

 

 

Co oznacza technologia TreFoc i jak działa?

Technologia TreFoc to nazwa naszej nowej technologii ogniskowania laserowego, wyjątkowego w systemach DÜRR NDT. Dzięki TreFoc wiązka lasera jest idealnie regulowana, aby zapewnić optymalne wyniki obrazowania i najwyższy stosunek sygnału do szumu w dowolnej aplikacji. Wewnątrz tuby laserowej przysłona dostosowuje średnicę wiązki laserowej. Ponieważ dla każdego obiektu i typu obrazu można wybrać idealną średnicę wiązki laserowej, łatwo jest osiągnąć optymalne wyniki dla każdego konkretnego zastosowania. Niezależnie od zastosowania obrazu o wysokiej rozdzielczości lub pomiaru korozji przy niskiej ekspozycji unikalna technologia TreFoc zapewnia za każdym razem doskonałe wyniki obrazu z najlepszym SNR. Zasada zmiany średnicy wiązki laserowej uwzględnia maksymalną rozdzielczość płyt obrazowych dostępnych na rynku. Tak więc każdy typ płyty obrazowej można odczytać za pomocą wiązki laserowej zogniskowanej specjalnie dla tej płyty, dzięki czemu zawsze uzyskuje się najlepszy obraz przy najniższym szumie. Radiografia cyfrowa nigdy nie była bardziej inteligentna!

Logo TreFocWykres liniowy

50 µm Pomiary korozji, zdjęcia radiograficzne,
zastosowania izotopowe50 µm Pomiary korozji, zdjęcia radiograficzne,
zastosowania izotopowe
25 µm Kontrola spoiny, odlewy metali, zastosowania izotopowe25 µm Kontrola spoiny, odlewy metali, zastosowania izotopowe

OPROGRAMOWANIE D-TECT

12,5 µm Kontrola spoiny, lotnictwo, materiały kompozytowe

 

Oprogramowanie D-Tect

Zdjęcia radiograficzne Zdjęcia radiograficzne Zdjęcia radiograficzne

 

Przykładowe zdjęcia

 

Zdjęcia radiograficzne Zdjęcia radiograficzneZdjęcia radiograficzne

 

 

Aplikacja HD-CR 35 NDT CR 35 NDT
Kontrola spoiny ★★★★★ ★★✪☆☆
Mapowanie korozji ★★★★☆ ★★★★★
Odlewy ★★★★★ ★★✪☆☆
Odlewy prezycyjne ★★★★★ ☆☆☆☆☆
Kompozyty ★★★★★ ☆☆☆☆☆
Dzieła sztuki ★★★★★ ★★✪☆☆
Inspekcja betonu ★★★★☆ ★★★★★
Analiza struktury kryształów ★☆☆☆☆ ★★★★★

 

Radiografiabezpośrednia – DR

SKRÓCONY OPIS URZĄDZENIA

Systemy DR — praktyczne rozwiązania w radiografii

Radiografia bezpośrednia stanowi zaawansowaną technikę obrazowania medycznego, która wyznaczyła nowe standardy wykonywania zdjęć rentgenowskich. Współczesne systemy DR oferują znacznie więcej niż tradycyjna radiografia analogowa. Dzięki zaawansowanemu oprogramowaniu umożliwiają szybkie oraz bezpośrednie uzyskiwanie obrazów, co przekłada się na efektywniejsze badania i dokładniejsze diagnozy. Jedną z najważniejszych zalet systemu DR jest krótki czas wykonywania zdjęcia, dzięki czemu dawka promieniowania docierającego do pacjenta jest mniejsza. W tej kategorii przedstawiamy przenośny system do radiografii bezpośredniej, który jest nie tylko praktyczny, ale również został opracowany z myślą o zagwarantowaniu najwyższych parametrów niezbędnych do wykonania prawidłowego badania. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oferty.

 

Ta wyjątkowo solidna i wodoodporna matryca cyfrowa (DDA) została specjalnie opracowana pod kątem maksymalnej przenośności i trudnych warunków radiografii przemysłowej.

 

Wysoka rozdzielczość Pyłoszczelny i wodoodporny Lekki i wytrzymały
76 μm pixel pitch Stopień ochorny IP67 3.2kg/test upadku z 1 metra

 

 

Ważne funkcje

 
 • Nadaje się do źródeł rentgenowskich i gamma
 • Niezwykle solidna konstrukcja z uchwytem ułatwiającym przenoszenie
 • Pyłoszczelny i wodoodporny (IP67)
 • Wysoka rozdzielczość
 • Wyświetlacz ze wskaźnikami stanu Wi-Fi, LAN, baterii i czujnika
 • Wbudowany bezprzewodowy punkt dostępowy
 • Złącze Gigabit Ethernet i zasilania
 • Zaliczenie testu upadku z wysokości 1 metra
 • W zestawie 2 zestawy akumulatorów

 

Przykładowe zdjęcia

Kabiny radiograficzne i tomografy

SKRÓCONY OPIS URZĄDZENIA

Radiografia bezpośrednia DR

System radiografii komputerowej bezpośredniej (DR) należy do zaawansowanych technik NDT. Radiografia 2D działa w oparciu o rejestrator promieniowania w postaci cyfrowego detektora. To sprawdzona technologia. Obraz pojawia się na ekranie komputera bezpośrednio po ekspozycji na promieniowanie rentgenowskie. Następnie całość „obrabiana” jest za pomocą dedykowanego oprogramowania. Badania nieniszczące (NDT) są ważną częścią przemysłowego zarządzania jakością. Wiele standardów radiografii cyfrowej (DR), takich jak EN-17636 lub NADCAP, wymaga wysokiej dokładności i niezawodnej archiwizacji wyników testów.

Tomografia komputerowa CT

Tomografia komputerowa CT to metoda diagnostyczna pozwalająca na uzyskanie obrazów tomograficznych (przekrojów) badanego obiektu. W praktyce badanie komputerowe CT wykorzystuje złożenie projekcji obiektu wykonanych z różnych kierunków do utworzenia obrazów przekrojowych (2D) i przestrzennych (3D). Tomograf komputerowy dostępny jest w dwóch wersjach. Wśród systemów CT wyróżniamy te wolnostojące oraz kabiny radiograficzne. Każdy oferowany przez nas system CT to sprzęt najwyższej jakości, który spełnia wszelkie możliwe kryteria użytkowania. Postaw na badanie CT z tomografią komputerową od DPIdea!

Tomografia komputerowa CT w przemyśle

Badanie komputerowe CT ma ogromne znaczenie dla branży przemysłowej. Stosuje się je m.in. w lotnictwie oraz elektronice. Tomografia komputerowa CT pozwala na przyjrzenie się skomplikowanym konstrukcjom, ale także drobnym ich fragmentom. Dzięki systemom CT możliwa jest analiza porowatości. Za ich pomocą da się także sprawdzić poprawność złożeń. CT, czyli tomografia komputerowa to niezwykle wszechstronna metoda. Zastosowanie ma chociażby w kontroli jakości w produkcji czy badaniach strukturalnych w motoryzacji. CT to badanie komputerowe związane również z archeologią. Używając tomografii, uda się skutecznie poddać analizie wnętrza zabytków.

 

Badanie komputerowe CT i nie tylko

W naszym asortymencie można znaleźć szeroką gamę rozwiązań kontroli rentgenowskiej. W sektorze cywilnym dwa główne obszary to badania nieniszczące (NDT) i elektronika. W dziedzinie NDT VisiConsult jest znany z niezawodnych rozwiązań branżowych oraz zaawansowanych systemów do kontroli wizualnej, automatycznego rozpoznawania defektów (ADR) i tomografii komputerowej (CT). Badanie komputerowe tego typu wykorzystuje najnowszą technologię, dzięki czemu posiada szerokie zastosowanie w branży przemysłowej. Jako dostawca niestandardowych rozwiązań sprawiamy, że nasi Klienci nie muszą dostosowywać się do systemu, to system radiograficzny dostosuje się do procesu. VisiConsult jest napędzany rozwojem i innowacjami. Wszystko w celu zapewnienia najnowocześniejszej technologii za rozsądną cenę. Każdy system radiograficzny jest produkowany, a także projektowany w Niemczech.

 

Profesjonalny system radiograficzny

Badania nieniszczące (NDT) są ważną częścią przemysłowego zarządzania jakością. Wiele standardów radiografii cyfrowej (DR), takich jak EN-17636 lub NADCAP, wymaga wysokiej dokładności i niezawodnej archiwizacji wyników testów. VisiConsult ma wieloletnie doświadczenie w wielu różnych aplikacjach. Ponieważ wymagania różnią się w zależności od branży, a nawet firmy, wszystkie systemy można łatwo dostosować. Ten konfigurator umożliwia wygodne przeglądanie sprawdzonych standardowych rozwiązań i niektórych naszych specjalnych systemów. Po prostu wybierz swoje aplikacje i wymagania. Jeśli nie ma dopasowania, nasi utalentowani inżynierowie czekają na Twoje sugestie, udzielą szczegółowych konsultacji.

 

Błony i chemia radiograficzna GE Agfa

SKRÓCONY OPIS URZĄDZENIA

Firma Dpidea S.C. jest oficjalnym dystrybutorem filmów srebrowych firmy BakerHuges (GE) AGFA.

Błony radiograficzne oraz niezbędna chemia

Radiografia przemysłowa to jedna z metod badań nieniszczących. Jej istotą są prześwietlenia m.in. wyrobów i spoin. Bada się je przy pomocy promieni X przenoszonych na błony rentgenowskie. Odpowiada za to wiązka promieniowania jonizującego. Różnice w jego pochłanianiu przez badany obiekt powodują powstawanie obrazu radiologicznego na produktach, jakimi są błony radiograficzne. Następny etap polega na ich wywołaniu. Błony rentgenowskie, których jesteśmy dystrybutorem, są przeznaczone do badań wymagających dużego kontrastu, a także idealnej rozdzielczości. Gwarantują one uzyskanie obrazu o wysokiej czułości oraz niskim zadymieniu. Błony rentgenowskie zapewniają więc otrzymanie wyraźnego wyniku. Produkty te przeznaczone są do stosowania zarówno z klasycznymi okładkami wzmacniającymi, jak i bez nich. Wybór błony rentgenowskiej uzależniony jest jednak od charakteru prowadzonych badań. Firma DPIdea współpracuje z liderami rynku RT. Błony radiograficzne dostarcza nam Foma Bochemia, a chemię niemiecką firma Durr.


Wysokiej jakości błony radiograficzne

Defektoskopia, czyli badania nieniszczące, polega na wykryciu nieciągłości materiału poddawanego kontroli. Stosuje się w tym celu rozmaite metody elektromagnetyczne, ultradźwiękowe i radiologiczne. Te ostatnie wykorzystują promienie rentgenowskie oraz błony radiograficzne, na których powstaje zapis odczytu. Obecnie coraz częściej zapisywane są w formie cyfrowej (tworząc wizualizację komputerową), lecz pomimo tego, niektórzy specjaliści wciąż korzystają z tradycyjnych metod. Wszystkie dostępne błony rentgenowskie spełniają swoje funkcje, a ich wybór uzależniony jest od preferencji radiologów oraz możliwości finansowych placówki. Korzystając z usług naszego sklepu, bez problemu będziesz w stanie dopasować chemię radiograficzną do swoich oczekiwań.

Waygate Technologies

 

Stosowanie sprawdzonych filmów radiograficznych AGFA STRUCTURIX zapewnia wysoką jakość, bezpieczeństwo oraz oszczędność czasu i kosztów, a także spokój ducha dzięki przetestowanemu, kompleksowemu rozwiązaniu. Oferując renomowane systemy filmowe STRUCTURIX, zapewniamy filmy i rozwiązania najczęściej stosowane w radiografii przemysłowej. Możemy również polecić specjalistyczne środki do wywoływania. Chemia radiograficzna powinna cechować się nie tylko wydajnością, ale również wysoką jakością. Najlepszymi chemikaliami są te bezwonne oraz niezawierające kwasów borowych czy hydrochinonowych.

 

 

Jakość obrazu

Agfa była pionierem w produkowaniu defektofilmów zapewniając lepszą jakość obrazu. Rezultatem jest wyższa jakość i bezpieczeństwo kontrolowanych obiektów i konstrukcji.

 

Inwestycja w innowacje

Dzięki ciągłym inwestycjom w badania i rozwój, błony radiograficzne STRUCTURIX cieszą się doskonałą reputacją. wprowadzane ulepszenia mają spełniać potrzeby ekonomiczne klientów i środowiskowe.

Zgodność z normami

NNasze błony radiograficzne są w pełni zgodne ze standardami wydanymi przez niezależny niemiecki Federalny Instytut Badań i Testowania Materiałów, BAM. To oznaczenie potwierdza zdolność STRUCTURIX do nie tylko konsekwentnej produkcji, ale także do inwestowania w systemy jakości, które kontrolują i mierzą parametry systemów. Dzięki temu błony rentgenowskie są zgodne w 100% ze standardami klasyfikacji przemysłowych systemów filmowych.
 

 

 

Wywoływarki przemysłowe

SKRÓCONY OPIS URZĄDZENIA

Przemysłowe wywoływarki automatyczne są bardzo ważną składową procesu obróbki filmów radiograficznych po ich uprzednim naświetlaniu promieniami X lub gamma.

Przedstawiamy trzy typy urządzeń charakteryzujące się niezawodnością, mobilnością oraz nowoczesnym rozwiązaniem.

Naszym partnerem jest Durr NDT, która posiada 75-letnią historię firmy, a co za tym idzie długoletnie doświadczenie w produkcji, serwisie wywoływarek automatycznych oraz chemii do nich stosowanych.

Wywoływarki RTG

Oferowane przez nas wywoływarki RTG to niezawodny sprzęt stworzony do badań nieniszczących. Każda wywoływarka RTG odznacza się dużą wydajnością oraz niesamowitą jakością procesu wywoływania. Dostępne modele występują zarówno w wersji podstawowej, jak i w mobilnej, która pozwala na częstą zmianę lokalizacji.

 

wywolywarki_automatyczne-thumb

Broszura o wywoływarkach

dd1 dd2 dd3

 

Skanery filmów tradycyjnych

SKRÓCONY OPIS URZĄDZENIA

Skaner filmów tradycyjnych Array 2905

 

Klisze przemysłowe w wersji analogowej wielokrotnie wymagają przechowywania w formacie cyfrowym. Podyktowane jest to możliwością przesyłania danych na większą skalę lub powrotu do wyników badań w przyszłości

 

Skaner Array 2905 to najnowocześniejsze laserowe urządzenie do digitalizacji rentgenowskiej. Pomaga w przechowywaniu filmów rentgenowskich w formacie cyfrowym do wykorzystania w przyszłości. Cyfrowe obrazy będą spełniać różne standardy akceptacji w formacie DICONDE, Tiff, JPEJ i PDF, zbierając wszystkie informacje dostępne na filmach bez utraty jakichkolwiek informacji w powyższym formacie.

 

Skaner filmów tradycyjnych Array 2905 został zaprojektowany, aby zapewnić najwyższą możliwą jakość obrazu połączona z niezwykle szybkim odczytem.
W zaledwie 7 sekund można zdigitalizować kliszę 14 X 17 cali w rozdzielczość 2k.


Skaner filmów tradycyjnych Array 2905 może być używany z szeroką gamą oprogramowania, aby osiągnąć pełną integrację z obecnymi systemami lub zapewnić potężny system autonomiczny.

Wykonany jest z najlepszych materiałów i została tak zaprojektowany, aby spełanić wymogi prac w warunkach przemysłowych - ochrona lasera poprzez całkowicie stalową ramę i i szczelną obudowę.

 

 

 

Negatoskopy

SKRÓCONY OPIS URZĄDZENIA

Cyfrowe negatoskopy – innowacyjne wyposażenie pracowni rentgenowskich

W tej kategorii przedstawiamy negatoskopy. Są to urządzenia służące do przeglądania negatywów, które najczęściej wykorzystuje się w placówkach medycznych. Negatoskop cyfrowy posiada źródło światła o regulowanym natężeniu, a także składa się z jednolicie podświetlanej, matowej, białej oraz przezroczystej płyty, na której umieszcza się zdjęcie rentgenowskie. Urządzenie cechuje najwyższa jakość wykonania oraz precyzyjne działanie. Cyfrowe negatoskopy uznawane są za nowoczesne i praktyczne rozwiązanie. Umożliwiają one dokładne oraz równomierne podświetlenie ekranu, co przekłada się na otrzymanie lepszego kontrastu i przeprowadzenie dokładniejszej diagnostyki. Rola tych urządzeń w medycynie jest niezwykle istotna, dlatego warto wyposażyć w nie swoją pracownię już dziś. Zachęcamy do sprawdzenia naszej oferty i zapoznania się ze szczegółami oraz opisem dostępnych negatoskopów.

 

Broszura do pobrania

Broszura do pobrania

 

k1 k2 k3