+48 58 620 63 34
NDT
Urządzenia i akcesoria do badań nieniszczących

Defektoskopy ultradźwiękowe

SKRÓCONY OPIS URZĄDZENIA

Defektoskopy ultradźwiękowe

 

Defektoskopy ultradźwiękowe to specjalistyczne urządzenia służące do przeprowadzania badań nieniszczących w przekroju materiału. Nasza firma współpracuje z najlepszymi producentami, dzięki czemu możemy zapewnić najwyższą jakość dostarczanych urządzeń oraz wsparcie posprzedażowe.

 

Oferowane przez nas defektoskopy ultradźwiękowe posiadają wszystkie niezbędne funkcje, aby sprostać najtrudniejszym wymaganiom badawczym. Chcesz utrzymać urządzenie w najlepszym stanie operacyjnym, a także zminimalizować błędy w odczytach? Skorzystaj z opcji kalibracji defektoskopu ultradźwiękowego. Choć proces wymaga dokładności oraz uwagi, w praktyce nie jest trudny do wykonania.

 

Współpracujemy z wieloma firmami dostarczającymi nam urządzenia i asortyment do badań ultradźwiękowych, dzięki czemu możemy sprostać wszystkim potrzebom lub wymaganiom Klientów. Posiadamy w ofercie wysokiej klasy defektoskopy ultradźwiękowe produkowane przez firmę SIUI oraz Sonatest. Chciałbyś zidentyfikować różne wady w materiale? Wykonaj prześwietlanie spawów naszymi urządzeniami! Dzięki temu unikniesz komplikacji w przyszłości.

 

Firma SIUI (Shantou Institute of Ultrasonic Instruments Co., Ltd.) jest największym producentem urządzeń i akcesoriów do badań ultradźwiękowych w Azji, a także jednym z największych na świecie. Posiada status instytutu, więc skupia się na ciągłym rozwoju oraz dostosowania technik badawczych do wymogów rynku. Współpracujemy ze sobą od ponad 10 lat. Dostarczyliśmy wiele urządzeń na polski rynek – w tym aparaturę z Phased Array/TOFD i TFM.

 

Firma Sonatest założona w 1958 roku jest wiodącym producentem sprzętu do badań ultradźwiękowych. Sonatest jest rozpoznawalny oraz szanowany na całym świecie za jakość i niezawodność swoich produktów. Produkty Sonatest są oparte na wartościach prostoty, możliwości, jak również niezawodności. Firma Sonatest posiada w swojej ofercie także aparaty z Phased Array/TOFD i TFM.

 

Podsumowując, narzędzia te są ważnymi elementami w badaniach nieniszczących. Dzięki współpracy z renomowanymi producentami oferujemy urządzenia o najwyższej jakości, spełniające nawet najbardziej wymagające standardy. Aby zapewnić ich optymalne działanie i precyzyjne wyniki, niezbędna okazuje się kalibracja defektoskopu. Proces ten, choć wymagający, stanowi niezbędnik dla utrzymania wysokiej efektywności badań. Zachęcamy do skorzystania z naszej oferty oraz wsparcia posprzedażowego, aby maksymalnie wykorzystać możliwości produktów.

Sonatest Wave

Defektoskop Sonatest Wave

Interaktywny defektoskop WAVE integruje najnowsze dostępne technologie, aby wywołać rewolucję na rynku ultradźwiękowych urządzeń do badań nieniszczących.

 

Technologia nowej generacji na wyciągnięcie ręki

Co by było, gdybyś mógł dostosować ustawienia swojego urządzenia UT i zmienić je zgodnie z własnym procesem i potrzebami operatorów?

Instrument, w którym wszystkie przydatne parametry są wstępnie ustawione i dostępne w mniej niż dwa kliknięcia? Teraz możesz!

Przedstawiamy WAVE firmy Sonatest. Integruje najnowsze dostępne technologie i stwarza rewolucję na rynku urządzeń do badań ultradźwiękowych. Jest nie tylko jest innowacyjny, ale wprowadza możliwość dostosowania interfejsu w celu optymalizacji cyklu pracy oraz unikalny, interaktywny Skan Plan, wyświetlający zobrazowanie typu A w drodze wiązki na wcześniej zaprojektowanym obiekcie (obliczanie drogi wiązki), zdecydowanie wzmacniając wiarygodność wyników. Funkcja Wi-Fi pozwala na dostęp do defektoskopu gdziekolwiek się znajduje, ułatwiając transfer danych, instalację aplikacji oraz zarządzanie kalibracją urządzenia i wersją oprogramowania.

 

 

Zmniejsz ryzyko błędnych wskazań z interaktywną funkcją Scan Plan

Interaktywny Scan Plan został stworzony, aby ułatwić badanie danego obiektu. Scan Plan daje możliwość zaprojektowania w urządzeniu obiektów o skomplikowanym kształcie, takich jak np. złącza typu T czy elementy o zakrzywionej powierzchni, jak również użytkownik może wgrać do defektoskopu własne projekty CAD. W połączeniu z funkcją obliczania drogi wiązki w czasie rzeczywistym, Scan Plan ułatwia odróżnienie rzeczywistej niezgodności od echa kształtu, eliminując ryzyko niepotrzebnych napraw.

 

 

Technologia WAVE UTouch

Technologia Sonatest UTouch pozwala pracować na defektoskopie tak samo jak na smartfonie. Połączenie wytrzymałych komponentów i inteligentnego algorytmu umożliwia urządzeniu odróżnienie ośrodka sprzęgającego od palca operatora, dzięki czemu WAVE to pierwszy defektoskop z ekranem dotykowym, który sprawdza się w trudnych, przemysłowych warunkach.

 

Zwiększ wydajność i uniknij pomyłek z nową koncepcją Aplikacje

Funkcja Aplikacje pozwala operatorowi na dostosowanie interfejsu urządzenia do konkretnej procedury badania. Filozofia “szczupłej produkcji” zakłada mniej szkoleń przy równoczesnych długoterminowych zyskach finansowych. Intuicyjne menu użytkownika z prostym w obsłudze wyświetlaczem zagwarantują optymalizację cyklu pracy. Dodatkowo istnieje możliwość wgrania do każdej z aplikacji odpowiedniej procedury i/lub instrukcji badania, co znacząco zwiększa pewność wykonywania badań.

 

 

 

Smartor (UT+TG)

 

Smartor to innowacyjne urządzenie łączące ze sobą funkcję zaawansowanego grubościomierza ultradźwiękowego oraz defektoskopu.

 

  • Możliwość obsługi z użyciem jednej ręki;
  • Smart Test Wizard;
  • Symulacja rzutu spoiny;
  • Urządzenie łączące w sobie możliwości zaawansowanego defektoskopu ultradźwiękowego i grubościomierza.

 

Defektoskop można zakupić w dowolnej wersji:

  • jako grubościomierz z możliwością rozbudowy o defektoskop ultradźwiękowy;
  • jako defektoskop ultradźwiękowy z opcją rozbudowy o grubościomierz.

 

               

Główne cechy

  • Wysoki stopień ochrony IP: IP 66,
  • Kompaktowy rozmiar: 198 (szer.)* 128 (wys.) * 52 (gł.) mm,
  • Niska waga: tylko 0,9 kg, wliczając baterię,
  • Duży czytelny wyświetlacz 5,7-calowy LCD o wysokiej rozdzielczości 640×480 pikseli,
  • Regulowana szerokość impulsu, regulowany prostokątny impuls nadawczy do 350 V,
  • Zakres częstotliwości roboczej: 0,5~20 MHz, wiele kroków szerokiego pasma i wąskiego pasma do wyboru,
  • Łatwa obsługa: tylko kilka przycisków, dobrze zdefiniowany intuicyjny interfejs, obsługa prawą i lewą ręką, tryb zewnętrzny,
  • Standard: dynamiczne krzywe DAC oraz wbudowane wykresy DGS/AVG/OWR. Opcjonalnie TCG,
  • Karta pamięci microSD do zapisu danych i transferu plików,
  • Opcjonalny aktywacja funkcji grubościomierza bez konieczności odsyłania aparatu do Producenta,
  • Złącza VIDEO: VGA i HDMI.

Funkcje

 

Wiele funkcji pomiaru grubości

  • Funkcje standardowe: pomiar grubości A-scan ( tryb echo do echa), auto wyszukiwanie, pomiar prędkości, zarządzanie bramkami i danymi (siatka pomiarowa),
  • Funkcje opcjonalne: pomiar grubości powłoki, B-scan, pomiar wielowarstwowy, V-PATH, TDG i kompensacja temperatury.

 

Wiele konwencjonalnych funkcji UT

  • Funkcje standardowe: Kreator badania spoin, płyt i odkuwek, DAC i AVG, AGC, nagrywanie video,
  • Funkcje opcjonalne: B-Scan, TCG, TFF, CSC (korekta krzywizny), Symulacja spoiny, BEA, AWS, API 5UE.

CTS – 900X

 

 

Kompaktowy i przenośny: Całe urządzenie wraz z baterią waży tylko ok. 1,2 kg, dzięki czemu idealnie nadaje się do pracy na wysokości jak i w terenie.

Łatwa obsługa: Prosty i intuicyjny interfejs zapewnia możliwość przemieszczania się po menu za pomocą jednej ręki.

Ochrona środowiskowa: Stopień ochrony IP 65 zapewnia możliwość pracy w złych warunkach atmosferycznych i przemysłowych.

Energooszczędność: Bateria Li-polimerowa umożliwia ok. 7 godzin ciągłej pracy.

Duża wydajność: Wysoka rozdzielczość i doskonała penetracja to cechy, które pozwalają na osiąganie precyzyjnych wskazań zarówno w cienkich płytach, jak i dużych kutych elementach.

 

CTS 9009/9009 Plus

 

 

Kompaktowy i przenośny: Całe urządzenie wraz z baterią waży tylko ok. 1,2 kg, dzięki czemu idealnie nadaje się do pracy na wysokości jak i w terenie.

Łatwa obsługa: Prosty i intuicyjny interfejs zapewnia możliwość przemieszczania się po menu za pomocą jednej ręki.

Ochrona środowiskowa: Stopień ochrony IP 65 zapewnia możliwość pracy w złych warunkach atmosferycznych i przemysłowych.

Energooszczędność: Bateria Li-polimerowa umożliwia ok. 7 godzin ciągłej pracy.

Duża wydajność: Wysoka rozdzielczość i doskonała penetracja to cechy, które pozwalają na osiąganie precyzyjnych wskazań zarówno w cienkich płytach jak i dużych kutych elementach.

Bogate funkcje:  Aparat jest wyposażony w port USB, funkcję kontroli wzmocnienia, regulację napięcia na głowicy i szerokości wiązki, pamiętanie obwiedni echa, DAC, AVG, komunikację sieciową, pomiar częstotliwości głowicy, nagrywanie przebiegu badań (cine), korekcję krzywizny powierzchni i ocenę wg przepisów AWS.

CTS- 2020E

 

 

Cyfrowy defektoskop ultradźwiękowy CTS-2020E jest idealny do wykrywania wad w elementach takich jak: elementy kute, linie spawalnicze, elementy konstrukcji stalowych i części samolotów. Defektoskop CTS-2020E reprezentuje to, co firma SIUI ceni najbardziej: zaawansowaną technologię, niewielki rozmiar i wagę, wysoką funkcjonalność oraz łatwość obsługi.


Niezmiennym celem SIUI jest innowacyjność i wdrażanie światowych technologii. Defektoskop CTS-2020E jest zaawansowany pod kątem technologicznym. To system ultradźwiękowy zamknięty w postaci niewielkiego urządzenia, za sprawą wbudowanego komputera.

Zalety defektoskopu CTS-2020E:

  • Przynajmniej 62dB zapasu wzmocnienia zapewni wykrywalność nawet w dużych gruboziarnistych odkuwkach;
  • Nowy rodzaj wyświetlacza TFT LCD poprawia warunki pracy i komfort odczytu danych;
  • Krzywa DAC;
  • Duża pamięć oraz gniazdo USB;
  • Wyświetlacz może pracować w temperaturze od -20℃ do -40℃;
  • Oprogramowanie DGS/AVG (opcjonalnie);
  • Oprogramowanie AWS D1.1 (opcjonalnie).