+48 58 620 63 34
Bezpieczeństwo
Systemy bezpieczeństwa

Mobilne systemy do prześwietlania (CR/DR/HBI)

SKRÓCONY OPIS URZĄDZENIA

Jesteśmy wyłącznym przedstawicielem firmy VisiConsult X-ray Systems & Solutions GmbH, wiodącego producenta cyfrowych systemów rentgenowskich z ponad 15-letnim doświadczeniem w dostarczaniu przenośnych systemów rentgenowskich do zastosowań związanych z bezpieczeństwem.

W oparciu o setki dostarczonych systemów na całym świecie systemy zapewniają wszechstronne i łatwe w obsłudze oprogramowanie, trwały sprzęt do pracy w każdych warunkach pogodowych oraz pełną integrację z robotami.

Celem nadrzędnym jest dostarczenie operatorom lepszych narzędzi, które są bardziej skuteczne i zapewniają bezpieczniejszą obsługę. Aby to osiągnąć, przyglądamy się prawdziwym problemom, z jakimi zmagają się operatorzy w terenie. Systemy są całkowicie zaprojektowane i wyprodukowane we własnym zakresie, aby zapewnić najwyższą jakość i wydajność we współpracy z wiodącymi specjalistami w tej dziedzinie.

 

VCsecurity oferuje rozwiązanie od operatorów dla operatorów:

 • IED i EOD
 • Siły specjalne
 • Kontrwywiad
 • Służba graniczna
 • Służba celna
 • Bezpieczeństwo VIP

CR

SKRÓCONY OPIS URZĄDZENIA

Głównymi zaletami płyt CR są ich niska waga, różne rozmiary, elastyczność i dokładność. W połączeniu z lampą rentgenowską zasilaną bateryjnie zapewnia to niezrównaną mobilność. Elastyczne płyty IP można owijać wokół przedmiotów lub wciskać w małe szczeliny, aby uzyskać obrazy bez zakłóceń. W przypadku zastosowań o wysokiej energii płyty CR można również łączyć z lampami o stałej wiązce w wyższych zakresach kV.

Obrazy cyfrowe można odzyskać z fizycznych płytek za pomocą skanera CR o wysokiej rozdzielczości, który zapewnia dokładność do 35 mikronów. Skaner jest sprawdzony w terenie i jest dostarczany w spersonalizowanej walizce transportowej dla łatwej obsługi. Głęboka integracja z X plus Security umożliwia bezpośrednie skanowanie i reprezentację obrazu w czasie rzeczywistym. W przypadku dużych obiektów VisiConsult oferuje wygodny uchwyt na talerze 4 w 1, który pozwala pokryć ogromny obszar jednym strzałem. X plus Security oferuje wygodną funkcję automatycznego zszywania tych zdjęć.

 

Cechy kluczowe:

 • Cienkie i elastyczne płyty obrazowe
 • Dostępne w różnych rozmiarach i kształtach
 • Natywna integracja skanera CR
 • Funkcja szycia 4 w 1 dla dużych obiektów
 • Zasilanie bateryjne dla wysokiej mobilności
 • Indywidualna skrzynia transportowa

 

 

DR

SKRÓCONY OPIS URZĄDZENIA

Systemy DR pozwalają użytkownikom podjąć właściwą decyzję w ciągu zaledwie kilku sekund, nawet w stresujących sytuacjach.

Modułowa struktura umożliwia stosowanie bezzałogowych robotów , detektorów WiFi , technologii CR lub lamp o bardzo wysokiej energii do grubych materiałów. VisiConsult zdaje sobie sprawę z wysokiego poziomu odpowiedzialności i konsekwencji w tym wrażliwym obszarze. Dlatego przy wyborze komponentów i produkcji stawiamy na najwyższą niezawodność i jakość.

 

 • Zasada „jednego przycisku” z zautomatyzowanymi sekwencjami i procesami
 • Szeroki zakres metod obrazowania (detektory lub CR)
 • Zasilane bateryjnie elementy rentgenowskie o małym rozmiarze
 • Wysokie bezpieczeństwo dzięki modułom WLAN i robotom
 • Zintegrowany z tabletami lub wytrzymałymi notebookami zewnętrznymi (wyświetlacz światła dziennego)
 • Certyfikowany przez Bundeswehrę (BAAIN), NATO i inne

 

 

Ulepszenie i wzmocnienie obrazu

 

Oprogramowanie X plus Security oferuje rozbudowane narzędzia inspekcyjne do aplikacji bezpieczeństwa. Użytkownicy korzystają z ponad 25-letniego doświadczenia w przemysłowej kontroli rentgenowskiej i automatycznej ocenie obrazu. Jedyny na świecie automatyczny wzmacniacz automatyzuje złożone algorytmy ulepszania obrazu, podkreślając ukryte szczegóły jednym kliknięciem. Nacisk kładziony jest na absolutne bezpieczeństwo i prostą obsługę. Zapewnia to wysoką rozdzielczość i powtarzalność obrazów nawet w stresujących sytuacjach i pod wysokim ciśnieniem.

 

Typowe filtry w ulepszaniu obrazu to, na przykład, poprawa kontrastu, rozkład wartości szarości, wykrywanie krawędzi, projekcja 3D, kodowanie kolorami, filtr wytłaczania i wiele innych. Cechą szczególną jest to, że użytkownik nie musi tego znać, aby uzyskać doskonały obraz.

 

 

Narzędzia pomiarowe

 

W wielu sytuacjach konieczne jest mierzenie rozmiarów obiektów, odległości lub obszarów. Ilość materiałów wybuchowych lub dokładną budowę detonatorów można zatem dokładnie określić. W tym celu X plus Security oferuje obszerny zestaw narzędzi z pomiarem punkt-punkt, pomiarem histogramu za pomocą profili linii lub wyznaczania obszaru przy użyciu metod kształtu lub wartości progowej. Wszystkie funkcje można wybrać bezpośrednio za pomocą panelu dotykowego i dostarczyć wyniki w ciągu kilku sekund.

 

Aby obliczyć w rzeczywistych jednostkach miary, należy skalibrować system. Można w tym celu zastosować prosty cel kalibracji lub oszacowanie obiektu o znanym rozmiarze. Na przykład moneta w etui może służyć jako odniesienie. System sam zajmie się resztą poprzez samo kalibrację. Następnie system pozostaje skalibrowany dla tej konfiguracji testu.

 

 

Podwójna energia – klasyfikacja obiektów

 

Ponieważ zdjęcia rentgenowskie przedstawiają jedynie czarno-białą ekspozycje, trudno jest precyzyjnie sklasyfikować materiał. W szczególności decyzja między obiektami organicznymi i nieorganicznymi jest istotną kwestią w wykrywaniu materiałów wybuchowych. Moduł podwójnej energii wykorzystuje różne zależności energetyczne współczynnika pochłaniania różnych materiałów. W praktyce osiąga się to poprzez zamocowanie filtra na ruchomych lampach rentgenowskich. Wykonując dwa zdjęcia rentgenowskie z różnymi widmami rentgenowskimi, można wyciągnąć wnioski na temat gęstości obiektów. Na przykład banana można skutecznie odróżnić od materiałów wybuchowych.

 

Kolorowe przedstawienie znane ze skanerów na lotniskach umożliwia klasyfikację obiektów w kilka sekund i podjęcie decyzji. VisiConsult opracował szczególnie solidny i niezawodny proces we współpracy z instytutami badawczymi.

 

 

Kryminalistyka, kontrwywiad, zabezpieczenie

 

Systemy do zastosowań kryminalistycznych są najczęściej używane przez służby specjalne lub jednostki policji. Typowym zastosowaniem jest sprawdzanie technicznych urządzeń pod kątem zmian. Tak więc na przykład w telefonach komórkowych lub laptopach można wykryć błędy lub inne urządzenia odsłuchowe. Oznacza to, że te urządzenia wyraźnie służą do przeciwdziałania szpiegostwu i zapewniają ostre jak brzytwa obrazy o najwyższej rozdzielczości (48 mikronów). Aby można je było stosować w terenie, systemy te są bardzo mobilne i zasilane bateryjnie.

 

Szczególną atrakcją jest narzędzie do porównywania obrazów. Obraz porównawczy (złoty standard) można utworzyć jako odniesienie i porównać z bieżącym. Zmiany są wyróżnione kolorem, a nawet najmniejsze szczegóły ujawniają się, że ludzkie oko nie zauważa. Obrazy można następnie zarchiwizować.

 

 

Dziennik misji – archiwizacja i raporty

 

Dziennik misji jest podstawową funkcją X plus Security i został opracowany we współpracy z Bundeswehrą. Służy również jako katalog referencyjny i jako opcja eksportowania raportów zadań bezpośrednio z oprogramowania. Pierwsza aplikacja umożliwia przywołanie wcześniejszych zadań w terenie jako podstawa do podjęcia decyzji lub odniesienia. Dzięki funkcji raportowania wkładki można eksportować do celów archiwizacji.