+48 58 620 63 34
Bezpieczeństwo
Systemy bezpieczeństwa

Usługi

SKRÓCONY OPIS URZĄDZENIA

Kalibracja przyrządów pomiarowych z DPIdea

Firma DPIdea oferuje szeroki zakres kalibracji przyrządów pomiarowych oraz sprawdzania okresowego. Kalibracja to działanie mające na celu dopasowanie przyrządu do określonych standardów. Dokładność i szczegółowość kalibracji m.in. spektrometru ma ogromne znaczenie dla wielu technik, takich jak np. spektroskopia Ramana. Kalibracja sprzętów, w tym suwmiarek, jest wykonywana rzetelnie oraz profesjonalnie przez wyspecjalizowanych fachowców. Po każdorazowej kalibracji użytkownik otrzymuje stosowny certyfikat.

Wzorcowanie luksomierzy i nie tylko

Jedną z najważniejszych czynności, przy pomocy której można określić stan przyrządów pomiarowych, jest wzorcowanie. W procesie wzorcowania np. grubościomierzy ultradźwiękowych musi zostać zachowana spójność pomiarowa, czyli ciąg odniesień przyrządu pomiarowego do wzorca wielkości. Częstotliwość wzorcowania m.in. luksomierzy ustala samodzielnie użytkownik, biorąc pod uwagę charakter pracy przyrządu. Podczas wykonywania wzorcowania mikrometrów nasi specjaliści wyznaczają nacisk, błąd pomiaru, odchylenie od płaskości powierzchni pomiarowych oraz odchylenie od równoległości powierzchni pomiarowych.

Postaw na wzorcowanie szczelinomierzy z DPIdea

Wzorcowanie spoinomierzy wykonujemy przy użyciu profesjonalnych sprzętów, takich jak wałeczki pomiarowe czy płytki wzorcowe lub kątowe. Możemy zaoferować również wzorcowanie szczelinomierzy w wariantach: listkowych, stożkowych, a także klinowych. Każde wzorcowanie, nie tylko twardościomierzy czy wysokościomierzy, powinno odbywać się regularnie i zgodnie z zaleceniami normy. W celu zapoznania się z ofertą prosimy o kontakt z biurem lub poprzez formularz kontaktowy.

W celu zapoznania się z ofertą prosimy o kontakt z biurem lub przez formularz kontaktowy.