+48 58 620 63 34
Bezpieczeństwo
Systemy bezpieczeństwa

Detektory telefonów komórkowych i urządzeń elektronicznych

SKRÓCONY OPIS URZĄDZENIA

Detektory telefonów komórkowych i ukrytej elektroniki

DETEKTORY TELEFONÓW KOMÓRKOWYCH I URZĄDZEŃ ELEKTRONICZNYCH DETEKTORY TELEFONÓW KOMÓRKOWYCH I URZĄDZEŃ ELEKTRONICZNYCH

 

Systemy skanujące – Passive Milimeter Waver

Passive Milimeter Waver to wysokiej klasy urządzenie, które wykrywa naturalne promieniowanie. Jest ono odbite lub emitowane przez ciało i różnego rodzaju obiekty. Promieniowanie jest skierowane na detektor, a następnie przekształcane w sygnał elektryczny. Za pomocą urządzenia emitowane są fale wystarczającej długości do tego, aby przeniknąć przez ubranie, tworzywo sztuczne czy inne materiały. Jest to bardzo przydatne do wykrywania zarówno metalowych, jak i niemetalowych przedmiotów.

Systemy kontrinwigilacyjne od DPIdea

Do systemów kontrinwigilacyjnych zaliczają się narzędzia i technologie używane do przeciwdziałania inwigilacji oraz ochrony prywatności. Ich cel to zapewnienie poufności tam, gdzie możliwe jest ryzyko m.in. podsłuchów. Systemy zapobiegania inwigilacji z naszej oferty to chociażby detektor ukrytych urządzeń elektronicznych. Możemy także zaoferować sprzęt, przy pomocy którego możliwe będzie wykrywanie podsłuchów w telefonie. Jest to urządzenie monitorujące CPD197. Ten wykrywacz metalu w telefonie przeznaczono do pracy m.in. w więzieniach.

Profesjonalny detektor pola magnetycznego

Detektor pola magnetycznego służy do pomiaru siły i kierunku pola magnetycznego w określonym obszarze. Ma swoje zastosowanie w dziedzinach takich jak fizyka, inżynieria elektryczna oraz geologia. Do grupy tych urządzeń można zaliczyć magnetometr, czyli inaczej miernik magnetyczny, który składa się z czujnika rejestrującego zmiany pola magnetycznego w otoczeniu. Mogą być one spowodowane m.in. obecnością materiałów ferromagnetycznych oraz prądów elektrycznych. Miernik natężenia pola magnetycznego jest niezastąpioną pomocą w prowadzeniu badań, kontroli jakości, a także w rozwiązywaniu problemów technicznych.

Wielofunkcyjne wykrywacze sygnałów

Prezentujemy produkty, które precyzyjnie pomogą znaleźć sygnał elektryczny. Wykrywacz pola elektromagnetycznego został stworzony, by zweryfikować jego oddziaływanie w danym miejscu. Ma to znaczący wpływ na bezpieczeństwo i wykrycie potencjalnych zagrożeń. Czujnik wykrywacza pola elektromagnetycznego może mieć różne formy. Zależą one od zakresu częstotliwości i typu pola, które ma być wykrywane. Najczęściej spotykane są antenki oraz czujniki półprzewodnikowe. Oferowany przez nas wykrywacz sygnałów posiada wiele trybów, które użytkownik może dopasować do własnych potrzeb. Czytelny wyświetlacz ułatwi pracę i przedstawi wszystkie najpotrzebniejsze parametry.

Wykrywacz podsłuchu w telefonie – poczuj się bezpiecznie

Wykrywacz podsłuchu w telefonie jest bezpiecznym rozwiązaniem. Pomoże zidentyfikować każde nielegalne wyposażenie. Dzięki temu w prosty sposób można zweryfikować, czy posiada się podsłuch w telefonie komórkowym. Jak wykryć jednak pozostałe sygnały? Polecany przez nas sprzęt jest w stanie skutecznie je zlokalizować. Tego typu urządzenia do wykrywania podsłuchu w telefonie komórkowym wyposażone są w rozmaite funkcje o różnym stopniu zaawansowania. Szczegóły i specyfikację każdego modelu znajdziesz poniżej.

Bezpieczny wykrywacz telefonów komórkowych

W przeciwieństwie do systemów aktywnych, które są szkodliwe (np. promieniowanie rentgenowskie), pasywny system nie emituje promieniowania i dlatego jest w 100% bezpieczny. Wykrywacz telefonów komórkowych i innych przedmiotów działa w niezawodny sposób, nie naruszając przy tym prywatności skanowanej osoby. Co więcej, nie wymaga przybierania określonej pozycji podczas skanowania. Tego typu urządzenia wykorzystywane są z dużym powodzeniem m.in. na lotniskach, w budynkach administracji publicznej czy podczas organizacji imprez masowych.

Detektor GSM – skuteczny i praktyczny

Skaner częstotliwości GSM posiada wiele funkcji. Jedną z nich jest rejestracja zdarzeń z dokładnym zapisem daty oraz czasu. Wykrywacz sygnału GSM skanuje konkretne miejsca i pozwala skutecznie odnaleźć aktywne emisje. Cechuje się wysoką czułością i potrafi wykryć aż do czterech pasm. Wykrywacz GSM skutecznie zlokalizuje także sygnał Bluetooth. Znajduje zastosowanie w wielu instytucjach publicznych, stanowiąc ogromne wsparcie dla służb i jednostek. Istotną zaletą detektora GSM jest fakt, że można go używać w rozmaitych miejscach. Ponadto, do jego pracy nie jest potrzebne przyjęcie określonej pozycji. Urządzenia do detekcji podsłuchu telefonu komórkowego stanowią skuteczne i nieskomplikowane rozwiązanie przy wykrywaniu wszelkich niepożądanych działań. Ich funkcje pozwolą dopasować się do sytuacji, w jakiej znalazł się każdy Klient.

 

Wysoko czułe urządzenie monitorujące CPD197 przewidziane jest do wykrywania obecności i lokalizowania telefonów komórkowych oraz urządzeń bluetooth. Urządzenie zostało przeznaczone do pracy w więzieniach i instytucjach publicznych.

 

 • Niezwykle wysoka czułość wykrywania
 • Wykrywanie czterech pasm GSM oraz Bluetooth
 • Siła sygnału widoczna na ciekłokrystalicznym wyświetlaczu
 • Tryb rejestracji zdarzeń polegających na wykryciu sygnału GSM z zapisem dokładnego czasu i daty zdarzenia

 

CPD197 potrafi wykryć m.in.:

 

 • Rejestracje włączonego telefonu w sieci 2G, 3G, LTE
 • Przychodzące i wychodzące wiadomości SMS
 • Rozmowę telefoniczną 2G, 3G, LTE
 • Połączenie internetowe 2G, 3G, LTE
 • Sygnał Bluetooth
 • Aktywny lokalizator GPS
 • Podsłuchy GSM
 • Moduły alarmowe GSM
 • Bezprzewodowe kamery 3G

Inne możliwości:

 

 • Tryb dyskretny z wyłączonym wyświetlaczem
 • Tryb wibracyjny
 • Opcjonalna kierunowa antena zewnętrzna
 • Proste zasilanie – 2szt. baterii/akumulatorów R6 / AA

 

 

Dodatkowa antena kierunkowa

DETEKTORY TELEFONÓW KOMÓRKOWYCH I URZĄDZEŃ ELEKTRONICZNYCH

Antena zwiększa czułość urządzenia o 50%, przewidziana np. do poszukiwania telefonów pracujących w danym skrzydle/sektorze.

Detektor 196 oraz 197 używany jest m.in. w zakładach karnych w Szwecji, Danii, Wielkiej Brytanii, Francji, Holandii, Australii, Grecji, Irlandii.

 

 

Detektor ukrytych urządzeń elektronicznych

 

DETEKTORY TELEFONÓW KOMÓRKOWYCH I URZĄDZEŃ ELEKTRONICZNYCH

 

     Kluczowe cechy:

 

 • Działanie w trybie rzeczywistym
 • Wysoka odporność materiałowa
 • Długi czas pracy na jednym zasilaniu
 •  Niezależna praca w dwóch trybach
 • Typ modulacji: PAM

 

ST-600 POSIADA DWA TRYBY PRACY:

 

 • Tryb „WYKRYWACZ POLA MAGNETYCZNEGO”. Ten tryb jest przeznaczony do wyszukiwania urzadzeń elektronicznych. Tryb realizowany jest poprzez odbiór, przetwarzanie i wskazywanie powstających sygnałów elektromagnetycznych od obsługi urządzeń elektronicznych. Odbiornikiem jest wbudowana antena magnetyczna. Częstotliwość i zasięg anteny pozwala na detekcję urządzeń z ekranowanymi obudowami.
 • Tryb „DETEKTOR LINII KABLOWEJ”. Jest przeznaczony do śledzenia kabli podczas wyszukiwania podsłuchu przewodowego urządzenia. Ten tryb jest realizowany poprzez wysłanie sygnału testowegodo linii przewodowej i odbieranie go za pomocą czujnika zbliżeniowego.