+48 58 620 63 34
Metalografia

Metalografia

Urządzenia do preparatyki zgładów

SKRÓCONY OPIS URZĄDZENIA

Urządzenia do metalografii – precyzyjne przygotowanie próbek

Preparatyka zgładów jest kluczowym procesem w badaniach metalograficznych mającym na celu przygotowanie materiału do dokładnej analizy jego mikrostruktury. W celu uzyskania precyzyjnych i wiarygodnych wyników konieczne jest jednak zastosowanie odpowiednich urządzeń do metalografii. W poszczególnych etapach obróbki wykorzystuje się profesjonalne szlifierko-polerki, praski do inkludowania, a także przecinarki rozmaitego typu. Dzięki różnorodności i zaawansowanym funkcjom odpowiadają one za odpowiednią obróbkę oraz przygotowanie próbki do dalszych badań. Wybierając sprzęt do metalografii, istotne jest sprawdzenie jego specyfikacji oraz dopasowania do wybranej metody obróbki.

Szlifierko - polerki

SKRÓCONY OPIS URZĄDZENIA

Automatyczna szlifierko - polerka MoPao3/MoPao3S

 

To nowa generacja urządzeń o wysokiej precyzji z automatycznym procesem przygotowania próbki zgodnie z międzynarodowymi standardami. Ta maszyna posiada zaawansowany system sterowania mikroprocesorowego, który pozwala na dostosowanie między innymi prędkości głowicy, docisku indywidualnego i centralnego oraz, czasu. Maszyna posiada funkcje niskiego poziomu hałasu, a jej korpus wykonany jest z aluminium. Jest to idealne rozwiązanie dla przedsiębiorstw, instytucji naukowo-badawczych, laboratoriów, czy uczelni.

 

 

 

MoPao3S

MoPao3

 
Średnica talerzy 200mm, 250mm 200mm, 250mm, 300mm
Moc 1 kW 1 kW
Kierunek obrotu Zgodnie z ruchem wskazówek zegara lub przeciwnie do ruchu wskazówek zegara Zgodnie z ruchem wskazówek zegara lub przeciwnie do ruchu wskazówek zegara
Prędkość obrotu talerzy 50 – 1000 RPM 50 – 600 RPM
Prędkość obrotu głowicy 50 – 150 RPM 50 – 150 RPM
Docisk indywidualny 5 – 60 N 5 – 60 N
Dostępne rozmiary próbek 22mm, 25mm, 30mm, 40mm, 45mm, 50mm 22mm, 25mm, 30mm, 40mm, 45mm, 50mm

Praski do inkludowania próbek

SKRÓCONY OPIS URZĄDZENIA

Praski do inkludowania próbek – precyzja i skuteczność

Przygotowując próbki do badań metalograficznych, niezbędne jest posiadanie odpowiednich urządzeń. Jednymi z nich są praski do inkludowania. Maszyny te pozwalają na precyzyjne i skuteczne oprawienie oraz zabezpieczenie elementów przed kolejnymi etapami preparatyki. Praski do inkludowania próbek są łatwe w obsłudze i umożliwiają dopasowanie ustawień do indywidualnych wymagań oraz potrzeb. Istnieje wiele metod inkludowania, które dobiera się w zależności od typu i właściwości analizowanego materiału. Zalicza się do nich m.in. technikę inkludowania na zimno, na ciepło lub z wykorzystaniem światła ultrafioletowego. Dzięki urządzeniom takim jak praski możliwa jest wysokiej jakości stabilizacja próbki, najczęściej przy wykorzystaniu żywicy, co umożliwi, a także znacząco ułatwi jej dalszą obróbkę mechaniczną.

Przecinarki metalograficzne

SKRÓCONY OPIS URZĄDZENIA

Przecinarki metalograficzne

Coraz więcej laboratoriów i zakładów badawczych wykorzystuje nowoczesne urządzenia, które mają pomóc w przygotowaniu próbek metalograficznych do badań. Jednym z nich jest odpowiednia przecinarka metalograficzna. Jej działanie polega na precyzyjnym cięciu nawet niewielkich lub delikatnych elementów. Istotną rolę w funkcjonowaniu tych urządzeń stanowią tarcze do przecinarki. Zostały one specjalnie zaprojektowane, tak by cięcie było precyzyjne, wydajne i zoptymalizowane. Dzięki temu prawidłowo przygotowane przekroje są gotowe do dalszej analizy mikroskopowej, pozwalającej bliżej poznać strukturę danej próbki. Każda tarcza do przecinarki metalu posiada specjalne ostrza zazwyczaj wykonane z węglika spiekanego lub diamentu. To w rezultacie zapewnia wytrzymałość i precyzję cięcia. Już dziś zachęcamy do zapoznania się z możliwościami, a także specyfiką przecinarek do metalu wraz z niezbędnymi tarczami.

 

Przecinarka Manualna

Przecinarka IQIEGE60S nadaje się do cięcia różnych materiałów metalowych i niemetalowych w celu obserwacji struktury metalograficznej i petrograficznej. Maszyna posiada system chłodzący. Użytkownik może bardzo łatwo obsługiwać maszynę. Jest ona wykorzystywana do przygotowywania próbek w fabrykach, instytucjach naukowo-badawczych i lab82 kgoratoriach uczelni.

 

Model iqiege ®-160Z (iqiege 60s)
Napięcie 380 V/50 Hz/trzy fazy
Zasilanie 2,4 kW
Moc silnika 2,2 kW
Prędkość obrotowa 2800 obr./min
Maksymalna średnica cięcia Φ60mm/Φ80mm
Rozmiar ściernicy Φ250×1,5×25,4 mm
Wymiar 740mm×620mm×450mm
Waga 82 kg

 

Przecinarka automtyczna

Nadaje się do precyzyjnego cięcia różnych materiałów o dużej wydajności, wysokiej niezawodności i łatwej obsłudze. Użytkownik może zdefiniować modele cięcia, zdefiniować prędkość i ścieżkę cięcia. Jednocześnie to urządzenie ma funkcje autotestu oraz jest w pełni bezpieczne. Wskazówki do procesu w celu poprawy jakości wycinanej próbki. Jest to niezbędny sprzęt w laboratoriach uczelni, Instytutów badawczych i fabryk.

 

Model Iqiege6100S
Napięcie 380v/50HZ
Prędkość posuwu 0.1-15mm/m
Prędkość obrotowa 2200RPM
Rozmiar ściernicy Φ350×2.5×32mm
Max. średnica cięcia Φ100mm
Max. posuw stołu 145mm(Only Y axis for Auto&Manu)
Posuw w osi Z 50mm
Zasilanie 3.3kw
Moc silnika 3kw
Wymiary 960mm×855mm×735mm
Wymiary stołu 330mm×280mm
Waga 285kg

 

Przecinarka manualna

Manualna przecinarka LDQ-350 została zaprojektowana i wyprodukowana zgodnie z europejskimi normami bezpieczeństwa i higieny pracy. Seria maszyn składa się z układu sterującego, układu cięcia, układu oświetlenia, układu chłodzenia i układu czyszczenia. Wyłącznik bezpieczeństwa zapewnia bezpieczeństwo operatorów. Manualna przecinarka LDQ-350 dźwignię, która umożliwia swobodne cięcie dużego przedmiotu.

 

Model iqiege ®-2110D (LDQ 350)
Napięcie 380V 50HZ
Rozmiar ściernicy 350mm x2.5mm x32mm
Max. średnica cięcia Φ110mm
Zasilanie 4.4kw
Moc silnika 4kw
Wymiary stołu 400mm x320mm
Wymiary 750mm x1050mm x1660mm
Waga 400kg