+48 58 620 63 34
Metalografia

Metalografia

Materiały eksploatacyjne

SKRÓCONY OPIS URZĄDZENIA

Materiały ekspoloatacyjne

 

 

Akasel specjalizuje się w rozwoju i produkcji wysokiej jakości materiałów eksploatacyjnych do badań metalograficznych. Materiały eksploatacyjne i metody przygotowania Akasel są zoptymalizowane, aby zapewnić możliwie najlepsze przygotowanie w możliwie najkrótszym czasie. Te zaawansowane rozwiązania są dostępne dla wszystkich rodzajów materiałów i zastosowań w metalografii, także tych bardziej wymagających.

Nasze materiały eksploatacyjne obejmują wszystkie etapy przygotowania w metalografii; cięcie, montaż, szlifowanie i polerowanie. Niezależnie od tego, czy potrzebujesz ściernic do cięcia, żywic montażowych, tarcz szlifierskich, sukien polerskich, zawiesin diamentowych czy innego produktu do przygotowania próbek, Akasel może zapewnić pełne rozwiązanie do badań metalograficznych. Ta pełna gama materiałów eksploatacyjnych może spełnić zarówno najwyższe wymagania jakościowe, jak i jednocześnie dostosować się do bardziej ekonomicznych rozwiązań w badaniach metalograficznych. Obejmując większość zastosowań i materiałów, Akasel gwarantuje wysokiej jakości rozwiązania dla każdego rodzaju badań metalograficznych.

 

Ściernice

Cięcie jest pierwszym krokiem w przygotowaniu zgładu . Celem cięcia jest uzyskanie płaskiej powierzchni o jak najmniejszych odkształceniach mechanicznych i uszkodzeniach termicznych. Wybierając odpowiednią ściernicę do cięcia dla swojego materiału, możesz skrócić czas i koszty kolejnych etapów szlifowania i polerowania. Nasze ściernice do cięcia Aka-Cut są zoptymalizowane do różnych materiałów, aby za każdym razem uzyskać najlepszy i najbardziej jednolity efekt cięcia.

Żywice do inkludowania

Montaż ma kilka celów. Mocowanie zapewnia bezpieczeństwo, pozwala lepiej chwycić zgład i zapewnia płaskie rozmiary do szlifowania. Aby spełnić wymagania, dostępne są systemy montażu na zimno, jak i na gorąco.

 

Materiały ścierne

Jeśli próbki mają chropowatą powierzchnię lub są zamocowane w uchwycie na próbki, należy najpierw przeprowadzić etap szlifowania na płasko. Celem szlifowania jest ograniczenie odkształceń i innych uszkodzeń powstałych w wyniku cięcia do poziomu umożliwiającego wypolerowanie próbki. Szlifowanie dokładne może odbywać się w kilku etapach przy użyciu coraz drobniejszego ziarna lub w jednym etapie na nowoczesnej sztywnej tarczy szlifierskiej.

 

Sukna polerskie

Polerowanie metali i polerowanie innych materiałów musi usuwać odkształcenia powstałe podczas szlifowania i zapewniać wysoce odblaskowe wykończenie, aby próbki można było badać pod mikroskopem. Nasze materiały eksploatacyjne do polerowania zostały opracowane i zoptymalizowane tak, aby zapewnić najlepsze rezultaty w najkrótszym czasie oraz przystępną cenę.

Celem polerowania metalograficznego jest zapewnienie uwidocznienia prawdziwej struktury próbki przy takim wykończeniu powierzchni, które nie zakłóca danego badania. Zwykle wykonuje się to w 2 lub 3 etapach przy użyciu odpowiednich sukien polerskich i stopniowo drobniejszych materiałów ściernych. Dobiera się je w zależności od tego, czy jest to polerowanie metalu, czy polerowanie innego rodzaju materiału.