"TO CO NIEMOŻLIWE DLA INNYCH
U NAS STAJE SIĘ MOŻLIWE"
info@dpidea.pl
+48 58 620 63 34
#

Badania ultradźwiękowe

Badania ultradźwiękowe

Badanie ultradźwiękowe są jedną z powszechnie stosowanych metod badań nieniszczących wykorzystującą zjawisko rozchodzenia się fali ultradźwiękowej w materiale. Technika badań ultradźwiękowych umożliwia wykrywanie i ocenę wewnętrznych nieciągłości materiałowych, określenie grubości, ubytków korozyjnych, oraz ocenę stanu technicznego danego elementu w procesie technologicznym lub eksploatacyjnym. Istotną zaletę badań ultradźwiękowych jest szybkość uzyskiwanych informacji, wysoki stopień dokładności, oraz skuteczność. Rozróżniamy technikę konwencjonalna, Phased Array, ToFD.

Firma DPIdea oferuje szeroki wybór urządzeń i akcesoria do badań ultradźwiękowych w podanych wyżej technikach. Naszym partnerem jest światowy lider w produkcji urządzeń ultradźwiękowych firma Shantou Institute of Ultrasonic Instruments Co. Ltd., w skrócie SIUI. Spółka akcyjna ze swą siedzibą w Shantou w południowych Chinach.

W związku z chęcią ciągłego rozwoju i potrzebą prowadzenia badań, firma SIUI wyposażona jest w nowoczesny sprzęt badawczo-rozwojowych i środowisko rozwoju oprogramowania. Bazując na doświadczeniu innych firm, SIUI dąży do tego, aby rozwój innowacyjnych technologii wraz z rozwoje własny i wdrażaniem nowych technologii stanowił centralny i nadrzędny cel w technologicznej polityce firmy.

SIUI jest największą bazą produkcyjną instrumentów ultradźwiękowych w Chinach z wieloma nowoczesnymi liniami montażu powierzchniowego, liniami produkcyjnymi oraz duża liczbą doświadczonych inżynierów i dojrzałą logistyki w kraju i za granicą.

Aktualna roczna zdolność produkcyjna SIUI wynosi do 8.000 urządzeń i 20.000 przetworników do ultradźwiękowej aparatury medycznych oraz 20.000 urządzeń i 100.000 przetworników do przemysłowych badań ultradźwiękowych. To właśnie czyni SIUI wiodącym producentem urządzeń UT w Chinach i na Świecie.

Dodatkowo dla podkreślenia kompetencji firmy SIUI warto zauważyć, że należy ona do nielicznej grupy przedsiębiorstw z branży ultradźwiękowej, oferujących defektoskopy pracujące w technice Phased Array oraz ToFD, jak również posiadającej rozwiązania dla kolejnictwa. Urządzenia SIUI posiadają szereg certyfikatów międzynarodowych, oraz zgodności. Użytkownikami urządzeń SIUI jest wiele uznanych przedsiębiorstw na całym świecie, w Europie jak i w Polsce.

 

   Katalog firmy SIUI

Zaufali nam
Copyright © 2005-2016 DPIDEA - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: dwakroki.com