Badania magnetyczno – proszkowe
Metoda ta polega na wykazywaniu zaburzeń pola magnetycznego w miejscach wady materiału. W metodzie tej wykorzystuje się zjawisko rozproszenia linii sił pola magnetycznego oraz oddziaływanie pola magnetycznego na ciała ferromagnetyczne. Wykrywanie wad oparte jest na wykrywaniu obszarów o zakłóconym przebiegu linii pola magnetycznego. W celu wyrycia wady przedmiot należy namagnesować. Przy stosowaniu metody proszkowej nanosi się odpowiedni proszek lub zawiesinę, a przy metodzie magnetograficznej układa w badanym miejscu taśmę magnetyczną.
Zasadniczą zaletą metody magnetycznej jest możliwość wykrywania wąskich i płytkich powierzchniowych i podpowierzchniowych nieciągłości obiektów, wykonanych z materiałów ferromagnetycznych, w tym obiektów o surowej (czarnej) powierzchni.
Badanie magnetyczno-proszkowe umożliwia wykrycie najbardziej niebezpiecznych nieciągłości powierzchniowych i podpowierzchniowych takich jak: pęknięcia zmęczeniowe, hartownicze, szlifierskie, kuźnicze, przyklejenia, pęknięcia spawalnicze, naderwania, zakucia.
Informacje o producencie PFinder
Firma powstała w 1884 roku. Na początku zajmowała się produkcją specjalnych produktów i pełniła funkcję „dostawcy nadwornego Württenbergii“. Z biegiem czasu stała się stabilnym, elastycznym i innowacyjnym partnerem koncernów samochodowych oraz ich poddostawców.
Wyróżnienia w dziedzinie jakości:
- Formel-Q-Award (2 x)
- QSK-01-Certification
- FQ1-Award
- QSP-Award (3 x)
- Formel-Q-Award (5 x)
- Value to the customer-Award (4 x)
- Corporate supplier award "the eading edge"
Certyfikaty:
- ISO TS 16949 (od 2004r.)
- DIN EN ISO 9001 (od 1995r.)
- QS 9000 (1998–2004)
- VDA 6.1 (1998-2004)
- DIN EN ISO 14001 (od 2003r.)